• Pożegnanie kursu VI 2014-2020

    Pożegnanie kursu VI 2014-2020
    Przyszedł czas przedstawić krótko tych, którzy opuszczają dziś mury naszego seminarium i zaczną posługę w diecezji. Spędzili w seminarium 6 lat, ten czas pomógł im rozeznać swoje powołanie, a także rozwinąć swoje pasje. Poznajmy więc pokrótce tych, którzy może za chwile staną po drugiej stronie ołtarza i będą sprawować sakramenty w naszych parafiach.
  • Konkurs – ostatnia szansa na wysyłanie zgłoszeń

    Konkurs – “INSPIRUJ!” organizowany przez Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku
  • Z życia seminarium

    Wydarzenia związane z WSD w Płocku. Tu dowiesz się kiedy odbędą się rekolekcje, sympozjum, czy inne wydarzenia związane z naszym seminarium. Strona zawiera również informacje o wydarzeniach minionych i linki do galerii zdjęć.
Modlitwa Św. Piusa X o godnych kapłanów

O Boże, Pasterzu i Nauczycielu wiernych, któryś dla zachowania i rozszerzenia swojego Kościoła ustanowił kapłaństwo i rzekł do swoich apostołów: "Żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało.
Proście Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na swoje żniwo" - oto przystępujemy do Ciebie z gorącym pragnieniem i błagamy Cię usilnie: racz zesłać robotników na żniwo swoje, ześlij godnych kapłanów do świętego swojego Kościoła. Daj, Panie, aby wszyscy, których od wieków do swej świętej służby wezwałeś, głosu Twego chętnie słuchali i z całego serca za nim postępowali.

Strzeż ich od niebezpieczeństw świata, udziel im Ducha rady i napełnij ich Duchem swej świętej bojaźni, aby łaską kapłaństwa obdarzeni, słowem i przykładem nauczali nas postępować drogą przykazań Twoich i doprowadzili do błogosławionego połączenia z Tobą. Który żyjesz i królujesz na wieki wieków. Amen.

Thanks for signing up. You must confirm your email address before we can send you. Please check your email and follow the instructions.
Módlmy się o nowe i święte powołania, a także za już powołanych, aby Bóg wspierał ich swoimi łaskami!
Don't miss out. Subscribe today.
×
×
WordPress Popup