• Wybory do Samorządu Kleryckiego

    Wybory do Samorządu Kleryckiego
    W sobotę, 25 stycznia br. o godzinie 19:00 odbyły się wybory do Samorządu Kleryckiego. Cała wspólnota wybierała nowego dziekana i wicedziekana, a księża moderatorzy wybrali nowego sacelana. Dotychczasowa władza – dziekan dk. Piotr Adamiak, wicedziekan dk. Krzysztof Węglicki i sacelan dk. Dariusz Kozłowski od przyszłego semestru będą “jedną nogą” poza seminarium – będą posługiwać w płockich ...
  • Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan w Płocku

    Kuria Diecezjalna, Parafia Prawosławna Przemienienia Pańskiego, Parafia Ewangelicka, Parafia Kościoła Starokatolickiego Mariawitów, Klub Inteligencji Katolickiej, Koło Naukowe i Koło Misyjne Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku zapraszają do udziału w Tygodniu Modlitw o Jedność Chrześcijan „Życzliwymi bądźmy” (por. Dz 28, 2). Poprzedzą go obchody Dnia Judaizmu. 17 stycznia, piątek, godz. 17.30 – OBCHODY XXIII DNIA JUDAIZMU W ...
  • Patronowie na rok 2020

    Drodzy przyjaciele naszego seminarium, w nowym roku kalendarzowym pragniemy zachęcić Was do “wylosowania” patrona na 2020 rok. Jest to piękna tradycja, którą praktykowała Św. s. Faustyna Kowalska. Znajomych w niebie nigdy za mało! Zachęcamy do zapoznania się z akcją!
Modlitwa Św. Piusa X o godnych kapłanów

O Boże, Pasterzu i Nauczycielu wiernych, któryś dla zachowania i rozszerzenia swojego Kościoła ustanowił kapłaństwo i rzekł do swoich apostołów: "Żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało.
Proście Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na swoje żniwo" - oto przystępujemy do Ciebie z gorącym pragnieniem i błagamy Cię usilnie: racz zesłać robotników na żniwo swoje, ześlij godnych kapłanów do świętego swojego Kościoła. Daj, Panie, aby wszyscy, których od wieków do swej świętej służby wezwałeś, głosu Twego chętnie słuchali i z całego serca za nim postępowali.

Strzeż ich od niebezpieczeństw świata, udziel im Ducha rady i napełnij ich Duchem swej świętej bojaźni, aby łaską kapłaństwa obdarzeni, słowem i przykładem nauczali nas postępować drogą przykazań Twoich i doprowadzili do błogosławionego połączenia z Tobą. Który żyjesz i królujesz na wieki wieków. Amen.

Thanks for signing up. You must confirm your email address before we can send you. Please check your email and follow the instructions.
Módlmy się o nowe i święte powołania, a także za już powołanych, aby Bóg wspierał ich swoimi łaskami!
Don't miss out. Subscribe today.
×
×
WordPress Popup