• Orszak Trzech Króli

    Orszak Trzech Króli
    Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tym wydarzeniu. My będziemy, a Ty?
  • LIST REKTORA WYŻSZEGO SEMINARIUM DUCHOWNEGO NA ŚWIĘTO ŚW. SZCZEPANA 2019R.

    Siostry i Bracia!W drugi dzień oktawy Bożego Narodzenia nasze serce zwraca się ku Nowonarodzonemu Jezusowi – Słowu, które – jak czytamy w pięknym Prologu Ewangelii według św. Jana – stało się ciałem i zamieszkało wśród nas. Przez nie wszystko się stało, a bez Niego nic się nie stało (por. J 1,14.3). Słowo Boga przyjęło realia ...
  • Wieczerza wigilijna w seminarium

    Tradycyjnie, 24 grudnia w naszym seminarium pod przewodnictwem biskupa gromadzą się księża moderatorzy, profesorowie i klerycy z kursów III – VI na wspólnej wieczerzy wigilijnej. Podczas niej wspólnie śpiewane są kolędy, a także jest to czas na wzajemne składanie sobie życzeń.Wszystkiego dobrego z okazji urodzin naszego Boga, Jezusa Chrystusa!
Modlitwa Św. Piusa X o godnych kapłanów

O Boże, Pasterzu i Nauczycielu wiernych, któryś dla zachowania i rozszerzenia swojego Kościoła ustanowił kapłaństwo i rzekł do swoich apostołów: "Żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało.
Proście Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na swoje żniwo" - oto przystępujemy do Ciebie z gorącym pragnieniem i błagamy Cię usilnie: racz zesłać robotników na żniwo swoje, ześlij godnych kapłanów do świętego swojego Kościoła. Daj, Panie, aby wszyscy, których od wieków do swej świętej służby wezwałeś, głosu Twego chętnie słuchali i z całego serca za nim postępowali.

Strzeż ich od niebezpieczeństw świata, udziel im Ducha rady i napełnij ich Duchem swej świętej bojaźni, aby łaską kapłaństwa obdarzeni, słowem i przykładem nauczali nas postępować drogą przykazań Twoich i doprowadzili do błogosławionego połączenia z Tobą. Który żyjesz i królujesz na wieki wieków. Amen.

Thanks for signing up. You must confirm your email address before we can send you. Please check your email and follow the instructions.
Módlmy się o nowe i święte powołania, a także za już powołanych, aby Bóg wspierał ich swoimi łaskami!
Don't miss out. Subscribe today.
×
×
WordPress Popup