• Prawdziwe jasełka w seminarium

    Prawdziwe jasełka w seminarium
    Coroczna sztuka jasełkowa w wykonaniu braci z kursu II została wystawiona 18 grudnia w seminaryjnym teatrzyku. Klerycy postanowili nie przenosić się ponad 2 tysiące lat wstecz, lecz ukazali oni Chrystusa przychodzącego dziś do naszego seminarium. Chrystusa, którego nie przyjmują teologowie, klerycy, lecz prości pracownicy, którzy mają otwarte serce. Pokazali, że już samo narodzenie Chrystusa ...
  • Obrzęd kandydatury

    W drugą niedzielę Adwentu, w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny bp Mirosław Milewski zaznaczył, że obecni w kaplicy alumni czekają na diakonat i kapłaństwo. Powiedzieli „tak” na zaproszenie Jezusa. Jeśliby gdzieś „z tyłu głowy” pozostawiali sobie jakieś furtki do ewentualnego porzucenia kapłaństwa, to powinni odejść od razu. – Z wielkim niepokojem obserwujemy co się dzieje ...
  • Co dalej z moim życiem? – podsumowanie

    Podsumowanie rekolekcji powołaniowych, które odbyły się w naszym seminarium w dniach 15 – 17 listopada 2019 r.
Modlitwa Św. Piusa X o godnych kapłanów

O Boże, Pasterzu i Nauczycielu wiernych, któryś dla zachowania i rozszerzenia swojego Kościoła ustanowił kapłaństwo i rzekł do swoich apostołów: "Żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało.
Proście Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na swoje żniwo" - oto przystępujemy do Ciebie z gorącym pragnieniem i błagamy Cię usilnie: racz zesłać robotników na żniwo swoje, ześlij godnych kapłanów do świętego swojego Kościoła. Daj, Panie, aby wszyscy, których od wieków do swej świętej służby wezwałeś, głosu Twego chętnie słuchali i z całego serca za nim postępowali.

Strzeż ich od niebezpieczeństw świata, udziel im Ducha rady i napełnij ich Duchem swej świętej bojaźni, aby łaską kapłaństwa obdarzeni, słowem i przykładem nauczali nas postępować drogą przykazań Twoich i doprowadzili do błogosławionego połączenia z Tobą. Który żyjesz i królujesz na wieki wieków. Amen.

Thanks for signing up. You must confirm your email address before we can send you. Please check your email and follow the instructions.
Módlmy się o nowe i święte powołania, a także za już powołanych, aby Bóg wspierał ich swoimi łaskami!
Don't miss out. Subscribe today.
×
×
WordPress Popup