Komunikat Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku

W dniach od 3 do 9 maja obchodzimy w Kościele Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego pod hasłem „Wielka tajemnica wiary”. Troska o powołania powinna być obecna w życiu każdego chrześcijanina nieustannie. Nie może jej zabraknąć również i w tych dniach, kiedy nasze serca przepełnia modlitwa związana z panującą pandemią oraz suszą. Nie możemy zapomnieć, że tak jak co roku, także i teraz Pan Bóg zaprasza młodych mężczyzn i młode kobiety do podjęcia szczególnej drogi, jaką jest kapłaństwo lub życie konsekrowane. Wielu z nich potrzebne jest nasze dobre słowo, wsparcie, ale przede wszystkim zanoszona w ich intencji nasza modlitwa.  

Szczególną formą prośby zanoszonej do Boga w intencji powołań jest bez wątpienia post. Dlatego też zwracamy się do kapłanów, sióstr zakonnych oraz wszystkich wiernych o podjęcie tej jednodniowej pobożnej praktyki w czasie trwania Tygodnia Modlitw lub w innym, wybranym przez siebie dniu. Post, który będzie połączony z modlitwą, stanie się jeszcze bardziej owocnym środkiem wypraszania u Boga łaski nowych i świętych powołań.

Zachęcamy także do włączania się w szereg inicjatyw organizowanych przez naszą seminaryjną wspólnotę. Szczegółowe informacje będą dostępne wkrótce na stronie internetowej www.wsdplock.pl oraz na naszym profilu na Facebooku pod adresem facebook.com/wsdplock/

Jednocześnie dziękujemy wszystkim za dotychczasową modlitwę oraz każde wsparcie okazywane naszemu Seminarium. Niech Jezus Chrystus, Dobry Pasterz, umacnia nas w realizacji naszych powołań w codziennym życiu oraz posyła na swoje żniwo nowych i świętych robotników.

ks. Radosław Zawadzki
Dyrektor Diecezjalnego Centrum Powołaniowego wraz z
Wspólnotą Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku