Prawdziwe jasełka w seminarium

Coroczna sztuka jasełkowa w wykonaniu braci z kursu II została wystawiona 18 grudnia w seminaryjnym teatrzyku. Klerycy postanowili nie przenosić się ponad 2 tysiące lat wstecz, lecz ukazali oni Chrystusa przychodzącego dziś do naszego seminarium. Chrystusa, którego nie przyjmują teologowie, klerycy, lecz prości pracownicy, którzy mają otwarte serce.

Pokazali, że już samo narodzenie Chrystusa zmienia świat, wielu uświadamia sobie kim jest i gdy chce Go powitać… nie zdąża…

Przypomnieli nam wszystkim, że gdy już uwierzy się w Chrystusa trzeba trwać. Trwać pomimo przeciwności! Nawet tych tragicznych!

Dziękujemy Wam bracia za przygotowanie jasełek od podstaw i piękną grę aktorską.

GALERIA ZDJĘĆ

Bp Mirosław Milewski podczas spotkania z seminarzystami odwołał się do innych, podobnych przedświątecznych spotkań. Powiedział, że wierni pytają go, co się obecnie dzieje z księżmi. Oni nie szukają sensacji, ale martwią się o księży i modlą się za nich. Zauważył, że kapłanów współcześnie dotyka „syndrom ducha tego świata”. Można w tym świecie bowiem znaleźć wszystko, ale nie Pana Jezusa.

– Szeregi kapłańskie drąży choroba ducha tego świata. Jeśli nie wydarzy się jakaś rewolucja duchowa, zabrniemy w ślepą uliczkę. Nie chodzi jednak o łatwą krytykę, lecz wskazanie sposobów wyjścia z tej sytuacji. Trzeba nam księżom rachunku sumienia, ale też pokory i uczciwości wobec siebie nawzajem, wobec biskupa i wspólnoty Kościoła. Uczmy się od Pana Jezusa, a nie od tego świata – zwrócił się do społeczności seminaryjnej.

Biskup pomocniczy diecezji płockiej powiedział też, że zachwianie porządku, materializm i nadużycia seksualne szkodzą Kościołowi „w sensie duchowym i wizerunkowym”. Przywołał również tytuł piosenki Jana Pietrzaka pt. „Żeby Polska była Polską” i sparafrazował ją – „żeby księża byli księżmi”.

Źródło: diecezjaplocka.pl

Jedna odpowiedź do “Prawdziwe jasełka w seminarium”

Możliwość komentowania jest wyłączona.